Zabiegi kosmetyczne

Ultradźwięki i sonoforeza

Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej słyszalność ucha ludzkiego (powyżej 20kHz). Ciepło wytworzone przez ultradźwięki podczas zabiegu głęboko penetruje tkanki, odpręża skórę i mięśnie, a głęboki mikromasaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek. Ultradźwięki emitowane są przez głowicę, którą wodzi się po skórze zwilżonej specjalnym żelem umożliwiającym przenikanie ultradźwięków w głąb tkanki. Zwiększa się też przepuszczalność błon komórkowych. Proces ten wykorzystuje się to do wprowadzania w głąb skóry wielu substancji czynnych.

Aspekt mechaniczny, termiczny, chemiczny
Dzięki zastosowaniu fal ultradźwiękowych, czyli niesłyszalnych o częstotliwości 1MHz i 2 MHz uzyskujemy:

 • Zmiękczenie naskórka, przyspieszenie absorpcji preparatów kosmetycznych, zwiększenie metabolizmu i krążenia, delikatne stymulowanie systemu nerwowego i komórek.
 • Przyspieszenie stopnia metabolizmu i krążenia. Uspokojenie komórek nerwowych i pomoc w likwidacji bólu.
 • Zmianę przepuszczalności błony komórkowej. Poprawę równowagi PH w tkance skóry, działanie bakteriobójcze

Wskazana seria zabiegów od 5 do 15.

Zastosowanie przy problemach z popękanymi naczynkami krwionośnymi
Zniekształcone naczynia krwionośne lub problemy z cyrkulacją krwi powodują wystąpienie efektu czerwonej twarzy. Twarz może być poddana terapii ultradźwiękami z pomocą środków medyczno kosmetycznych. Rozszerzone naczynka krwionośne mogą zostać naprawione i efekt zaczerwienienia twarzy zredukowany w ciągu sesji ok. 5-ciu zabiegów. Zazwyczaj już po 3 zabiegu cofa się ok.70-80 % zmian.

Usuwanie przebarwień
Czerwone plamki powstają, gdy zmiany trądzikowe (acne) są zaawansowane lub nieprawidłowo usuwane. Fale ultradźwiękowe penetrują skórę przyśpieszając cyrkulację krwi, aktywując komórki i zwiększając absorpcję (wchłanianie). Czerwone plamki najczęściej znikają po zastosowaniu ultradźwiękowej terapii jeden raz dziennie w okresie 10 dni.

Zapobieganie przerostom blizn
Duże rany nie są łatwe w leczeniu i często pozostawiają twarde przerośnięte blizny. Stosując terapię ultradźwiękową w połączeniu ze środkami gojącymi i zmiękczającymi blizny uzyskuje się bardzo dobry efekt kosmetyczny.

Terapia przeciwzmarszczkowa
Zmarszczki są efektem starzenia. Ultradźwięki zastosowane z kremami przeciwzmarszczkowymi stymulują metabolizm, oraz zwiększają wnikanie i działanie preparatów, co bezpośrednio wpływa na poprawę wyglądu skóry.

Redukcja opuchlizny i podkrążenia oczu

Opuchlizna i podkrążenie oczu powstają najczęściej w następujących przypadkach: procesy przemiany materii nie działają prawidłowo, czego rezultatem jest nadmierne odkładanie się tłuszczu i wody w tkankach. Cyrkulacja krwi w naczynkach jest utrudniona, co powoduje ciemne obwódki wokół oczu. Efektem działania fal ultradźwiękowych jest przyśpieszenie cyrkulacji, rozbicie komórek tłuszczowych i zalegających złogów podskórnych.

Usuwanie nieprawidłowej pigmentacji skóry
Ultradźwięki w połączeniu z preparatami mogą szybko i kompletnie usuwać plamy i przebarwienia, również te nieznanego pochodzenia. Najpierw należy wnikliwie zanalizować rodzaj przebarwienia, jeśli jest możliwe, ustalić jego przyczynę. Ilość zabiegów potrzebnych do usunięcia przebarwienia zależy od wielu czynników indywidualnych. Przebarwienia mogą zostać na trwałe po odmrożeniach, oparzeniach prądem, zabiegach eksfoliacji chemicznej lub dermabrazji mechanicznej. Fale ultradźwiękowe mogą złamać i zniszczyć wewnętrzne membrany (błony) komórek pigmentu i w ten sposób doprowadzić do wchłonięcia się plamy.

Kuracja poprawiająca stan włosów
Lekarze dermatolodzy testujący Ultradźwięki, zaobserwowali bardzo obiecujące rezultaty przy leczeniu łysienia plackowatego u kobiet.

Kuracja poprawiająca stan skóry
Terapia ultradźwiękowa daje bardzo dobre rezultaty w poprawie kondycji skóry pomarszczonej, przesuszonej, po przebytych przewlekłych chorobach.

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA – NOWA GENERACJA

Mezoterapia bezigłowa to zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych do skóry w wyniku zjawiska elektroporacji. Mechanizm ten wykorzystuje TRANSDERMALNY SYSTEM TERAPEUTYCZNY TTS polegający na wprowadzaniu określonej substancji leczniczej do organizmu przez warstwę naskórka i skóry właściwej z wykorzystaniem optymalnego połączenia sonoterapii (sonoforeza) z impulsami prądowymi (jonoforeza). Mezoterapia bezigłowa Beauty Machine® stanowi doskonałą alternatywę dla mezoterapii igłowej.

Efekty zabiegu

 • błyskawiczny lifting twarzy
 • poprawa kolorytu skóry
 • działanie odmładzające i regenerujące
 • dotlenienie i odżywienie tkanek
 • modelowanie

Programy zabiegowe

 • okolice oczu
 • revital 20+
 • revital 30+
 • odmładzanie 40+
 • lifting 45+
 • trądzik
 • ujędrnianie
 • cellulit
 • wyszczuplenie
 • rozstępy
 • na skórę głowy
 • na bóle mięśni

Peeling kawitacyjny

Kawitacja to zjawisko powstające na powierzchni skóry pod wpływem działania fali ultradźwiękowej i cieczy. W warstwie rogowej powstają pęcherzyki powietrza, które w wyniku zmiennego, wewnątrzcząsteczkowego ciśnienia ulegają mini eksplozjom, wytwarzając mikro energię, która usuwa martwe już korneocyty. Zjawisko to odbywa się w ciągu mikrosekundy. Za pomocą głowic ultradźwiękowych można także wprowadzać preparaty kosmetyczne zwiększające efektywność wykonywanych zabiegów.

Jest to urządzenie, które służy głównie do zabiegów oczyszczania cery (nawet bez użycia kosmetyków zabieg jest skuteczny u większości osób). W wyniku wibracji ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości wzrasta metabolizm komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach. Usuwanie zanieczyszczeń, martwych komórek przebiega bezpiecznie i szybko.

Zastosowanie:

 • wygładzanie zmarszczek, masaż
 • wtłaczanie preparatów (sonoforeza)
 • oczyszczanie (kawitacja)

Podczas zabiegu wykorzystywana jest fala elastyczna, która:

 • rozjaśnia przebarwienia i plamy
 • dotlenia i bardzo mocno nawilża skórę
 • poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych
 • odmładza skórę poprzez głęboki mikro-masaż
 • przyspiesza przenikanie i aktywację kosmetyków w głąb skóry
 • poprawia strukturę blizn
 • pozostawia nadzwyczajnie odmłodzoną, odświeżoną i zregenerowaną skórę
 • powstrzymuje tyrozynazę
 • bezboleśnie i dokładnie czyści skórę szybko rozpylając i usuwając guzki z porów

Wibracja ultradźwiękowa i jej efekt cieplny dla mięśni stale uaktywnia skórę, dzięki czemu eliminuje zmarszczki i ujędrnia mięśnie.

Lekka wibracja o ponaddźwiękowej prędkości
Wibracja ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości transformuje strukturę cząsteczkową i uwalnia substancje nadmiarowe związane z cząsteczką, zmienia strukturę molekularną cząsteczek, uwalnia zbędne substancje nagromadzone wokół komórek. Wzrasta przy tym metabolizm komórek, rozdrabniają się zwapnienia, przyspiesza się krążenie krwi, wzmacnia się tkanka skórna.. Funkcja ta łagodzi mikro kurcze mięśniowe i spastyczne, rozprasza zwapnione substancje, porusza przeciwciała strącające, stymuluje krążenie krwi, poprawia strukturę blizn.

Metabolizm biochemiczny
Przy wibracji ultradźwiękowej zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu usunięte zostają zbędne produkty przemiany materii i następuje przyswajanie składników odżywczych, a więc metabolizm.

Reakcja chemiczna
Wibracja ultradźwiękowa katalizuje lokalne reakcje chemiczne, wyrównuje poziom podstawowych i niezbędnych substancji w komórkach.

Efekt wzmożonej aktywności cieplnej
Mechaniczna wibracja ultradźwiękowa skutkuje przyśpieszeniem ruchów komórek (wibracją), które w ten sposób gromadzą ciepło („ciepło ultradźwiękowe”) mogące uaktywnić wiele kataliz i zwiększyć szybkość reakcji. Aktywują się różne enzymy i reakcje wewnątrzkomórkowe, zwiększa metabolizm komórkowy. Przez stosowanie efektu oczyszczającego bezpiecznie i skutecznie usuwa zastarzałe zrogowacenia, martwe komórki i zabrudzenia, głęboko oczyszcza pory.

Jedyna na świecie łopatka do pracy ciągłej wg. autorskiego projektu firmy

NOWOŚĆ
System światłoterapii.Dodatkowo łopatka do peelingu kawitacyjnego wzbogacona jest w system światłoterapii.

Zalety urządzenia

 • mechaniczne i przyjemne oczyszczanie cery
 • urządzenie do pracy ciągłej
 • 3 rodzaje sterowania łopatką
 • łączenie z jonoforezą
 • 2 głowice o ergonomicznych kształtach

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie postawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry zastępując komórki uszkodzone. Złuszczanie następuje stopniowo. Dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn. Aparat wykorzystuje najnowocześniejszą technologię spełniającą wszystkie wymagane normy europejskie w spektakularny sposób poprawiając funkcjonowanie skóry.

Kontrolowana Mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego peelingu pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Mówimy tu o kontrolowanej mikrodermabrazji, ponieważ intensywność zabiegu (głębokość złuszczania) jest dobierana indywidualnie dla pacjenta. Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń jak w przypadku innych metod peelingu. To zabieg skutecznie regenerujący i odmładzający skórę.

Kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 1 do 4 tygodni. Można ją również wykonywać jednorazowo.

Zalety

 • bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania
 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
 • nie ma ograniczeń wiekowych
 • zabieg jest bezbolesny
 • możliwość częstego powtarzania
 • alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
 • likwidacja drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń
 • odnowa komórkowa
 • generalna regeneracja skóry
 • eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń po słonecznych
 • przyspieszenie krążenia krwi i limfy
 • zwiększenie absorpcji kosmetyków – odżywienie i nawilżenie skóry
 • wzmocnienie zdolności obronnych skóry

Wskazania

 • trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy)
 • blizny potrądzikowe
 • łojotok
 • rozszerzone pory
 • zaskórniki, prosaki
 • blizny
 • przebarwienia i odbarwienia
 • uszkodzenia po słoneczne
 • szorstki, zrogowaciały naskórek
 • rozstępy
 • cellulit
 • wiotkość skóry
 • rogowacenie około-mieszkowe

PRZECIWWSKAZANIA

 • stany zapalne skóry
 • trądzik różowaty, trądzik stan zapalny
 • łuszczyca, bliznowce
 • płytko unaczyniona skóra
 • zakażenia grzybicze skóry (otwarte rany)
 • nowotwory skóry, włókniaki, znamiona
 • naczyniaki jamiste

Radio frequency + banner biostymulujący w głowicach

RF to urządzenie emitujące falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, której działaniem biologicznym jest wytworzenie diatermi w obrębie skóry właściwej. W wyniku działania ciepła fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu, a obecne włókna kolagenowe ulegają regeneracji, dając efekt liftu skóry.

W wyniku ich oddziaływania fal radiowych dochodzi do przegrzania włókien kolagenowych o około 5°C. Pod wpływem ogrzania ulegają one skurczeniu (skracanie włókien), a wtórnie także napięciu. Przegrzanie prowadzi do selektywnej denaturacji kolagenu i tym samym pośrednio przyczynia się do przyspieszonego syntetyzowania przez fibroblasty białek niezbędnych do produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Dzięki temu zjawisku uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry oraz poprawę jej elastyczności. Głównym efektem biologicznym oddziaływania RF jest przyspieszenie regeneracji tkanek, zwiększenie elastyczności tkanki łącznej, zmniejszenie napięcia mięśniowego, redukcja tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu oraz efekt przeciwbólowy. Promieniowanie laserowe przyczynia się do zwiększenia syntezy różnych białek, w tym między innymi kolagenu. Działanie biostymulacyjne niskoenergetycznego promieniowania laserowego powoduje poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, pobudzenie regeneracji komórek i naczyń krwionośnych. Zwiększa się także odpływ nadmiaru limfy, co jest korzystne w zabiegach pielęgnacyjnych. Wykazuje także działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe, poprzez stymulację wydzielania beta endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia.

Należy podkreślić, że działanie biostymulacyjne laserów nie powoduje dodatkowego wzrostu temperatury. Wywołuje ono tylko efekt bodźcowy, poprzez oddziaływanie na poziomie komórkowym, szczególnie na przemiany na błonach komórkowych przyczyniając się tym samym do poprawy transportu przezbłonowego, lepszego odżywienia oraz usuwania produktów przemiany materii. Można przypuszczać, iż łączna aplikacja tych dwóch rodzajów bodźców fizykalnych będzie miała charakter wspomagający w zabiegach kosmetycznych.

Urządzenie wyposażone jest w 3 głowice specjalnie dostosowane do różnych powierzchni zabiegowych: okolice oczu, twarz, szyja, dekolt, ramiona, brzuch, pośladki i uda.

Efekty działania

 • ujędrnienie i poprawa owalu twarzy
 • szybkie spłycenie zmarszczek
 • możliwość stosowania kosmetyków podczas zabiegu
 • likwidacja cieni pod oczami
 • odmłodzenie i regeneracja
 • pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny
 • ujędrnienie i modelowanie, poprawa ukrwienia wybranych partii ciała
 • skuteczna walka z cellulitem

 

Dermomasaż

Dermomassager to urządzenie do wykonywania masażu podciśnieniowego, którego głównym działaniem jest rozpad „zrazików” tłuszczowych i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania naczyń włosowatych i limfatycznych w skórze. Dermomassager jest odpowiednikiem masażu ręcznego, często stosowanego w fizykoterapii.
Metoda ta została opatentowana w 1986r, jej pomysłodawcą był Francuz Louis Paul Guitay

Efekty działania

 • modelowanie ciała – redukcja tkanki tłuszczowej
 • zmniejszenie cellulitu
 • ujędrnienie ciała
 • wspomaganie drenażu limfatycznego
 • poprawa ukrwienia i odżywienia skóry
 • spłycenie blizn
 • niwelacja rozstępów
 • możliwość stosowania wraz z kosmetykami


Infrared

Jest działem fizykoterapii, w którym wykorzystuje się, w celach leczniczych i zapobiegawczych ‚promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie widma promieniowania podczerwonego, widzialnego i nadfioletowego.

Właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne energii promienistej zależą od długości fali .

 • Promieniowanie o krótszej fali wykazuje silniejsze działanie biologiczne i chemiczne
 • Promieniowanie o fali dłuższej przejawia silniejsze działanie cieplne

Promieniowanie podczerwone jest niewidzialne. Umiejscowione w widmie promieniowania elektromagnetycznego między czerwienią światła widzialnego a bardzo krótkimi falami radiowymi. Promieniowanie podczerwone jest wysyłane przez rozgrzane ciała.W lecznictwie wykorzystuje się długość fali od 770-15000nm.

Efekty biologiczne zależą od:

 • wielkości energii
 • długości fali ( gł.penetracji)
 • pojemności cieplnej tkanek
 • nawodnieniu tkanki podskórnej i skóry

  W wyniku działania dochodzi do:

1. Reakcji naczyniowej – rozszerzają się naczynia włosowate skóry i tkanki podskórnej, także część naczyń głębiej położonych. Rumień jest “ marmurkowy”, ponieważ rozszerzają się naczynia niżej położone.Jest on zanikowy znika powoli.

2. Poprawia się ukrwienie i odżywienie tkanek oraz ich przepływ w układzie żylno – chłonnym.

3. Reakcja autonomiczna- układu nerwowego

4. Poprawia się zmniejszenie napięcia mięśniowego.

5. Podniesienie progu odczuwania bólu, związanego ze stymulacją wydzielania endorfin.

6. Wzmożenie przemiany materii.

7. Możliwe też są reakcje konsensualne, dotyczy to najczęściej promieniowania krótkofalowego.

8. Reakcje ogólne w wyniku działania temperatury w ramach dążenia do Homeostazy cieplnej zostają uruchomione mechanizmy termoregulacji:

– utrata energii poprzez wydzielanie potu

– przemiana materii się wzmaga

– napięcie mięśniowe maleje

– zwiększa się lepkość mazi stawowej
– elastyczność tkanki łącznej

Liposukcja ultradźwiękowa

Poprzez działanie ultradźwiękami o określonej, niskiej częstotliwości wpływamy na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia powoduje rozbicie komórki tłuszczowej, a uwolnione w ten sposób tłuszcze (wolne kwasy tłuszczowe i glicerol) są głównie transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii i stają się źródłem energii. W ten sposób można przyśpieszyć efekt redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z „trudnych” obszarów, np. ud, pośladków, talii, bioder czy ramion.

Efekty działania

 • zabieg nieinwazyjny
 • niwelacja tkanki tłuszczowej
 • odmłodzenie i regeneracja
 • dotlenienie i odżywienie tkanek
 • modelowanie partii ciała

Oxybrazja

OXYBRAZJA, nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora. Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej. Podstawowym działaniem oxybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka.

Urządzenie nowej generacji,innowacyjny manipulator.
Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastycznych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek. Oxybrazja przyśpiesza usuwanie zaskórniaków, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego. Oprócz złuszczania w oxybrazji wykorzystuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczyń. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, w przeciwieństwie do mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej.

Efekty działania

 • Nawilża i dotlenia skórę
 • Oczyszcza i dezynfekuje skórę (peeling płytki i głęboki)
 • Wzmacnia i hartuje ściany naczyń krwionośnych
 • Wspomaga leczenie trądziku różowatego
 • Łagodzi objawy trądziku (eliminuje bakterie beztlenowe)
 • Łagodzi stany zapalne skóry
 • Zmniejsza blizny potrądzikowe oraz przebarwienia
 • Zmniejsza cellulit i rozstępy (hydrodynamiczny zimny masaż) efektywniej niż masaż klasyczny
 • Skutecznie ogranicza łojotok (stabilizuje pracę gruczołów łojowych)
 • Poprawia koloryt skóry
 • Spłyca zmarszczki
 • Rewitalizuje czyli ożywia skórę

Lipo laser

Urządzenie emituje światło o długości 650nm. Jest to tzw. zimny laser. Światło to przenika głęboko warstwy skóry i kieruje się na komórki tłuszczowe, w których, pod jego wpływem, dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej. Trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe i glicerol, zwane metabolitami, które następnie transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane w energię. Działa jedynie na komórki tłuszczowe. Nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Urządzenie nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość. Efekty tego procesu można porównać z wysuszaniem winogron, które zamieniają się w rodzynki. Widać je już po pierwszym zabiegu w postaci utraty centymetrów w obszarze zabiegowym.

Urządzenie nowej generacji. Działanie wzmocnione laserem biostymulującym.
Zabieg laserem trwa około 20 min, a efekty widoczne są od razu i narastają w trakcie kolejnych sesji. Jednak jeden zabieg nie wystarczy. Zaleca się przeprowadzenie serii około 8 zabiegów. Ilość zabiegów w serii uzależniona jest od grubości tkanki tłuszczowej. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując 2 razy w tygodniu 1 zabieg.

Efekty działania

 • Zwalcza cellulit
 • Zwalcza tłuszcz
 • Pomaga modelować sylwetkę
 • Rozbija tkankę tłuszczową
 • Przyspiesza metabolizm

Face smoothing

Urządzenie to łączy dwie metody oddziaływania na skórę by zwiększyć i wzmocnić efekt liftingu.

Masaż próżniowy w połączeniu z elektorstymulacją TENS ( przezskórna elektryczna stymulacja nerwów) działa wzmacniająco na mięśnie twarzy, ujędrnia skórę oraz stymuluje układ limfatyczny.

Działanie biologiczne prądów TENS polega na :

 • pobudzeniu miejscowego ukrwienia- przyspieszenie gojenia, usunięcie obrzęków
 • zapobiega zanikom mięśniowym-utrzymanie mięśni w ruchu bez obciążania stawów
 • lepsze odżywienie tkanek
 • szybkie usunięcie produktów przemiany materii i procesów zapalnych
 • działanie przeciwbólowe
 • regulowanie napięcia

Masaż próżniowy jest połączeniem masażu mechanicznego z podciśnieniem.

Działanie biologiczne prądów TENS polega na :

 • pobudzeniu miejscowego ukrwienia- przyspieszenie gojenia, usunięcie obrzęków

 • zapobiega zanikom mięśniowym-utrzymanie mięśni w ruchu bez obciążania stawów

 • lepsze odżywienie tkanek

 • szybkie usunięcie produktów przemiany materii i procesów zapalnych

 • działanie przeciwbólowe

 • regulowanie napięcia

Przeciwwskazania do zabiegu

 • choroba nowotworowa
 • ciąża, karmienie piersią
 • stany zapalne skóry
 • uszkodzenia mechaniczne skóry
 • niewydolność krążenia
 • osteoporoza
 • opryszczka
 • epilepsja
 • obecność w okolicy zabiegowej obcych ciał metalicznych i implantów elektronicznych ( rozrusznik serca, aparat na zęby, endoproteza,itp)