Dr Baumann GmbH

Od ponad 30 lat chemik- kosmetolog Dr Thomas Baumann i lekarz medycyny oraz naturopata w jednej osobie Dr Ernst W. Henrich kontynuują ideę stworzenia tak zwanych kosmetyków doskonałych w oparciu o zasady bionomii. Prace prowadzone są zgodnie z obranymi wcześniej założeniami: lekarz – naturopata gromadzi dane na temat substancji najlepiej nadających się do zastosowań kosmetycznych, natomiast chemik- kosmetolog zajmuje się opracowaniem produktu finalnego. Rezultatem współpracy obu naukowców stała się seria zupełnie nowej jakości kosmetyków bionomicznych firmy DR. BAUMANN COSMETIC.

 

Ukoronowaniem prac badawczych stała się linia bionomicznych produktów firmy DR. BAUMANN, w szczególności zaś seria SkinIdent, w której wykorzystano wyłącznie składniki identyczne z obecnymi w sposób naturalny w skórze, dzięki czemu osiągnięto najwyższą z możliwych skuteczność działania oraz przyjazność dla ciała. Dr Henrich i Dr Baumann są autorami książki „Die Bewertung kosmetischer Inhaltsstoffe anhand der INCIBezeichnungen” (tytuł polski: „Identyfikacja składników kosmetycznych według oznaczeń INCI”.

Czwarte już wydanie, zaktualizowane w oparciu o wnikliwą analizę najnowszych osiągnięć nauki, zawiera wiele cennych i przydatnych informacji na temat składników używanych w produktach kosmetycznych. Od wielu lat DR. BAUMANN COSMETIC GmbH wspiera akcje dobroczynne na rzecz dzieci oraz organizacje zajmujące się ochroną zwierząt. Mamy zamiar czynić to w dalszym ciągu, czy to poprzez wsparcie finansowe czy poprzez bezpośrednie osobiste zaangażowanie.