Dlaczego my?

Niemiecka firma Dr.Baumann Cosmetic od ponad 20 lat opracowuje „czyste” kosmetyki, których skład nie zawiera szkodliwych, chemicznych komponentów. Zasady są następujące:

  • brak chemicznych konserwantów (m.in parabenów)
  • brak olejków mineralnych (pochodnych ropy naftowej)
  • brak syntetycznych substancji zapachowych i barwników
  • brak substancji pochodzenia zwierzęcego

Organizacja The European Consumer Workgroup for Information on Cosmetics sporządziła ranking 1800 kosmetyków pod kątem jakości, przy czym kryterium jest obecność w kosmetyku składników (wg INCI), które mają lub mogą mieć szkodliwy wpływ. Kosmetyki Dr.Baumann (SkinIdent i Beau Caire) są absolutnymi liderami tego rankingu, zajmują kilkadziesiąt czołowych pozycji.
The European Consumer Workgroup for Information on Cosmetics jest organizacją niezależną, non-profit, rozpoczęła działalność w Irlandii przed kilkunastoma laty, aktualnie działa w wielu krajach europejskich. Wszystkie publikowane informacje dotyczące składników i rankingu produktów są poparte danymi naukowymi.
Co ciekawe, wśród topowych 200 pozycji nie znalazł sie żaden produkt firm, znanych z reklam telewizyjnych, nie mówiąc o firmach, które monopolizują polski rynek salonów kosmetycznych i SPA.

Filozofia firmy Dr.Baumann Cosmetic, w skrócie, jest następująca:

1. Krem powinien zawierać tylko to, co produkuje skóra (płaszcz lipidowy). Funkcją kremu ma być zaimitowanie naturalnego płaszcza lipidowego, po zmyciu twarzy, by odtworzyć lipidową barierę ochronną. Skład kremów został skomponowany po przeanalizowaniu składu substancji wydzielanych przez skórę.

2. Do intensywnej pielęgnacji przeznaczone są preparaty zliposomami i nanosomami. Mają one zdolność przenikania w głąb skóry i wraz z nimi mogą być transportowane inne składniki, takie jak witaminy i ceramidy. Dzięki temu skóra jest stymulowana do regeneracji, odżywiana i nawilżana. Procesy starzenia są zatrzymane, a nawet mogą zostać cofnięte. Skóra nie wysusza się i nie powstają zmarszczki. Naturalne składniki najwyższej jakości, testowane laboratoryjnie, przeciwdziałają procesom starzenia się skóry, nie wywołują reakcji alergicznych, zapewniając najlepszą tolerancję wchłaniania. Ich stosowanie daje widoczną poprawę już po upływie 1 tygodnia.

3. Brak szkodliwych składników w produktach Dr.Baumann Cosmetic oznacza, że nie powodują one alergii, a aktywne komponenty będą skutecznie oddziaływać na skórę (np.jeśli jakiś produkt innej firmy zawiera oleje mineralne (produkowane z ropy naftowej), to aktywne składniki rozpuszczą się w nich i nie przenikną do skóry, a więc nie mają żadnego znaczenia dla pielęgnacji). Kosmetyki Dr.Baumann nie zawierają pochodnych ropy naftowej.

4. Jedyną, wyjątkową na skalę światową linią kosmetyków jest SkinIdent, która zawiera wyłącznie składniki identyczne do tego, z czego jest zbudowana skóra. Od innych linii DR.Baumann różni się tym, że jeśli na przykład w skład kremu Dr.Baumann, czy BeauCaire wchodzi olej Makadami, który zawiera ok. 60% kwasów steroinowych, to w kremie SkinIdent znajdują sie tylko te frakcje oleju Makadami, które są identyczne z kwasami steroinowymi znajdującymi się w skórze. Podobnie się dzieje z innymi składnikami linii SkinIdent. „skin ident” czyli identyczny ze skórą.

Spośród firm oferujących „czyste” kosmetyki, Dr.Baumann ma największą na świecie ofertę (ponad 400 produktow profesjonalnych i do odsprzedaży, w pięciu liniach: Dr.Baumann, SkinIdent, BeauCaire, MakeUP, Bionome SPA). Oznacza to, że może zaproponować profesjonalną pielęgnację i rozwiązywanie problemów dla każdego rodzaju skóry. Z naszej wiedzy wynika, że spośród firm „eko” Dr.Baumann jako jedyny oferuje kosmetyki z liposomami i nanosomami, zarówno profesjonalne, jak i do odsprzedaży.

Bogata oferta najwyższej jakości kosmetyków do odsprzedaży wynika z filozofii firmy: Wizyty w salonie kosmetycznym są nieregularne, terminy wynikają z możliwości dysponowania czasem, ważnym czynnikiem są ograniczenia finansowe.
Dr.Baumann Cosmetic wychodzi więc z założenia, że najważniejsza jest codzienna pielęgnacja z użyciem wysokiej jakości kosmetyków, dobranych przez wykwalifikowaną kosmetyczkę. Wizyta w Salonie, to okazja do intensywnej pielęgnacji, specjalistycznych zabiegów i konsultacji, co do wyboru preparatów do pielęgnacji domowej.

Kosmetyki DrBaumann są dostępne wyłącznie w naszych salonach partnerskich, ich lista jest dostępna na stronie www.dr-baumann.pl w zakładce „Salony”.

Zapraszamy do współpracy salony kosmetyczne i SPA.

Salon Skinologiczno-Kosmetyczny Dr.Baumann
ul. Szkolna 5
55-220 Jelcz-Laskowice
kom.: 793 088 854
e-mail: gabinet@dr-baumann.pl
e-mail: marketing@dr-baumann.pl